Paavo tulee ystävänpäivänä
TAPAHTUMA Keskustapuolueen kunniapuheenjohtaja Paavo Väyrynen saapuu Raaheen tiistaina ystävänpäivänä. Tieto vierailusta tuli samana päivänä, kun saatiin yllätysuutinen Väyrysen lähtemisestä puolueen puheenjohtajakisaan.
Keskustan Raahen kunnallisjärjestön puheenjohtaja Harry Sanaksenaho korostaa, että Raahen tilaisuudesta oli päätetty jo kauan ennen kuin kenelläkään oli aavistustakaan Väyrysen ratkaisusta.
– Paavon päätös lähteä puheenjohtajakisaan tuli meillekin täytenä yllätyksenä.
Väyrysen vaalityöstä ja menestyksestä on kentällä vieläkin hyvä maku.
– Henki on virinnyt presidentinvaalien aikana ja puolueen imago on noussut. Kampanja teki puolueelle todella hyvää, Sanaksenaho kiittelee.
Väyrysen ryydittämä ystävänpäiväjuhla alkaa Raahesalissa tiistaina 14. helmikuuta kello 18 täytekakkukahvituksella, johon kaikki ovat tervetulleita. Varsinainen juhla alkaa kello 18.



Hyvä Paavo
Ilmoita asiaton kommentti