Rouvasväensäätiöltä iso lahjoitus
HAASTEKAMPANJA Raahen Rouvasväensäätiö, joka on perustettu kohta kruununmakasiinin rakentamisen jälkeen 1860 luvulla, haluaa olla mukana raahelaisen kulttuuriperinteen vaalimisessa lahjoittamalla 1 500 euroa haastekampanjaan ja haastamalla edelleen Raahen Zonta-naiset, sydän- reuma ja hengitysyhdistykset sekä muut vastaavat yhdistykset mukaan sopivaksi katsomillaan summilla
Määttä Mikko on vastannut haasteeseen 50 eurolla ja haastaa edelleen Heikki Lahnanojan.
Sipola Alpo ja Inkeri ottavat osaa haastekampanjaan 50 eurolla.
Piippo Raija vastaa saamaansa haasteeseen 10 eurolla.
Mustakallio Anneli on vastannut saamaansa haasteeseen 20 eurolla ja haastaa edelleen kaikkien Raahen koulujen rehtorit mukaan.
Pisilä Mauri ja Seija vastaavat Asko Keräsen haasteeseen 50 eurolla.
Aulakoski Antero on vastannut haasteeseen 20 eurolla ja haastaa edelleen Raahen poliisiaseman henkilökunnan 20 eurolla mukaan hankkeeseen.
Luukkonen Eija on vastannut haasteeseen 50 eurolla ja haastaa Raahen seudun yrityspalveluiden yrityskummit 50 eurolla mukaan.
Raahen Matkailuoppaat vastaavat saamaansa haasteeseen 50 eurolla ja haastavat Raahen alueen kylä- ja asukasyhdistykset sopivalla summalla.
Soveliuksen apurahasto-säätiö on ottanut osaa 200 eurolla ja haastaa Raahen Purjelaivasäätiön mukaan keräykseen.
Salkosalo Reino on vastannut haasteeseen 20 eurolla ja haastaa edelleen Jorma Pekurin.
Keski-Korsu Pentti on vastannut haasteeseen 50 eurolla.
Tervonen Matti on vastannut Pentti Eskolan haasteeseen 20 eurolla ja haastaa edelleen Juhani Keski-Korsun.
Tervonen Arja on vastannut Pattijoen Kotiseutuyhdistyksen johtokunnalle esitettyyn haasteeseen 10 eurolla.
Eemil-Eepi Mäki-Uuro ottaa osaa keräykseen 10 eurolla ja haastaa Paavo Kokkosen.


