Valmistuneet: Iso joukko uusia am­mat­ti­lai­sia val­mis­tui: Katso täältä nimet

Mainos: Tutustu Raahen Seutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

Paa­vo­las­sa vielä var­mis­tu­set­sin­tä – poliisi ja ruu­mis­koi­rat hakivat ka­teis­sa olevaa Juha Val­ko­laa

Siikajoki/Paavola

Poliisi etsii vielä tiistaina 19. lokakuuta Paavolassa reilu vuosi sitten kadonnutta Juha Kalervo Valkolaa. Etsinnät aloitettiin maanantaina 18. lokakuuta.

Etsinnöissä on mukana neljä ruumiskoiraa ohjaajineen. Koiraparit olivat saapuneet Oulusta, Keski-Suomesta, Pohjanmaalta ja Lapista.

Poliisi pitää luultavana, että kateissa oleva Valkola on kuollut. Ruumiskoirien avulla suoritettavalla etsinnällä poliisi haluaa vielä varmistaa, ettei vainaja ole Paavolan taajamassa.

– Tuntuu epätodennäköiseltä, että kadonnut olisi taajamassa eikä sivullinen olisi jo häntä löytänyt. Nyt tehdään poissulkevaa etsintää, koska kateissa oleva on asunut Paavolan taajamassa.

Lue digiä _1 kk 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.