Raahen Seudun edus­kun­ta­vaa­li­ko­ne avautui – ­Vas­taa ja löydä sinulle sopivin eh­do­kas!

Mainos: Jakajaksi Kaleva Mediaan kesän ajalle - tutustu ja hae tästä

Tilaajille

Team Tempo väsähti Ka­jaa­nis­sa

Raahelaiset romahtivat kolmannessa erässä ja hävisivät salibandyn 2-divisioonan ottelun Kajaanin Papasia vastaan sunnuntaina  lukemin 7-4 (0-1, 1-2, 6-1).

– Hyvä alku oli pelille. Tehtiin vastahyökkäyksistä maaleja ja puolustettiin tiiviisti, kommentoi Tempon kapteeni Jere Jortama ottelun mainiota alkua.

Raahelaiset siirtyivät 0-1 johtoon vajaan kuuden minuutin pelin jälkeen Miska Kälkäisen maalilla. Ensimmäinen erä oli tasaista puurtamista, mutta toisessa erässä Tempon viimeistely oli parempaa. Eetu Kallela ja Tatu Satokangas veivät merimaista Kajaaniin tulleet vierailijat jo kolmen maalin johtoon. Toiselle erätauolle joukkueet menivät kuitenkin 1–3 tilanteessa Papaksen kaventaessa vierailijoiden johtoa.

Lue digiä _1 kk 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.