Mainos: Tutustu Raahen Seutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

Ur­hei­lu­tär­pit: Läm­min­tä lyön­ti­ke­liä tie­dos­sa

Poutasää näyttäisi hellivän ulkolajien pelaajia ja katsojia ensi viikolla. MiiluAreenalla supermiehet aloittavat neljän kotiottelun putken sunnuntaina ja ykkösnaiset pelaavat ensimmäisen kotiottelunsa maanantaina.

Pesäpallo

Pattijoen Urheilijoiden superpesiskauden kotiavauksen vastustaja ei voisi olla mielenkiintoisampi. Siirtomarkkinoiden kautta kovasti vahvistunut Manse PP on varmasti alkaneen kauden seuratuimpia joukkueita. Mielenkiintoa ei ainakaan vähemmän PattUssa pelanneen Tuomas Jussilan ja Pattijoella pesioppinsa saaneen Joonas Eirolan esiintyminen vanhalla kotistadionilla. Sunnuntaille on vielä luvassa aurinkoista ja lämmintä säätä. Lisäksi koronarajoitukset sopivasti vapautuivat, niin PattU saanee hyvän tuen lehtereitä täyttävältä kotiyleisöltä ja kaikki on pedattu valmiiksi hienolle pesistapahtumalle.

Lue digiä _1 kk 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.