Mainos: Vielä ehdit hyö­dyn­tää ke­sä­tar­jouk­sem­me, tilaa Raahen Seutu tästä!

Kolumni
Tilaajille

Jo­ka­päi­väi­nen lei­päm­me

Ruoan hinta kallistuu. Nelihenkisen perheen ruokalasku voi paisua tänä vuonna jopa 500 eurolla. Hyvä. Ihan oikein meille.

Kun seuraan miten puoli kattilallista keitettyjä perunoita kaadetaan sekajätteeseen, mietin, paljonko kilo perunoita saisi maksaa, jotta paistinpotut kokisivat renessanssin. Kympin? 20 euroa?