Tilaajille

Kolme vuotta leskenä ollut Kai­sa­ma­ria Kak­ku­ri: Surua ei tar­vit­se kä­si­tel­lä pois

Syksyllä luovutaan paljosta. Puut pudottavat lehtensä, linnut lähtevät huutavina auroina kohti etelää. Kukat puutarhassa kuolevat, luonto valmistautuu hiljaiseen ja kylmään lepoaikaan. Oululainen Kaisamaria Kakkuri viettää miehensä Teemun kuoleman vuosipäivää lähellä pyhäinpäivää, mikä tekee huomisesta lauantaista erityisen painavan.

Kaisamaria Kakkuri työskentelee varhaiskasvatuksen erityisopettajana Limingan kunnassa. Häntä on koskettanut, kun vielä kolmantenakin leskeysvuotena hän on saanut ottaa vastaan ”otan osaa” -toivotuksen. – Se on Suomen kielen kaunein tapa. Menetys on ja pysyy, joten sen voi sanoa vuosienkin päästä, hän sanoo.
Kaisamaria Kakkuri työskentelee varhaiskasvatuksen erityisopettajana Limingan kunnassa. Häntä on koskettanut, kun vielä kolmantenakin leskeysvuotena hän on saanut ottaa vastaan ”otan osaa” -toivotuksen. – Se on Suomen kielen kaunein tapa.

Lue digiä _1 kk 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.

Mainos
Raahen Seudun pelit

Pelaa Raahen Seudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä