Mainos: Tutustu Raahen Seutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

Per­so­nal trainer Aleksi Noponen tuli lii­kut­ta­maan raa­he­lai­sia: "Ih­mi­set ovat täällä po­si­tii­vi­sem­pia kuin Kes­ki-Suo­mes­sa"

Aleksi Noponen muutti Keski-Suomesta Raaheen viime syksynä.

Personal trainer Aleksi Noponen tykkää treenata itsekin kuntosalilla. Hän vetää lisäksi asiakkailleen salitreenejä ja laatii heille ohjelmia harjoitteluun.
Personal trainer Aleksi Noponen tykkää treenata itsekin kuntosalilla. Hän vetää lisäksi asiakkailleen salitreenejä ja laatii heille ohjelmia harjoitteluun.
Kuva: Vesa Joensuu

Alkuvuosi tarkoittaa monelle terveellisemmän elämän aloittamista. Moni haluaa avukseen ammattilaisen, joka neuvoo uusien elämäntapojen pariin. Vaikka Aleksi Noponen on tehnyt vasta vähän aikaa personal trainerin töitä, on hän huomannut, että juuri alkuvuodesta ihmiset aktivoituvat enemmän liikkumaan.

– Vuoden alku näkyy työssä, kun tulee uusia salijäsenyyksiä.

Lue digiä _1 kk 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.