Mainos: Tutustu Raahen Seutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

Raahen kau­pun­gin­hal­li­tuk­sen kokous päättyi am­bu­lans­si­kyy­tiin - auto töy­täi­si pu­heen­joh­ta­jaa

Raahen kaupunginhallituksen kokous päättyi maanantaina puheenjohtaja Jarmo Myllymäen osalta toisin kuin hän oli suunnitellut. Myllymäki ei päässyt kokouksen jälkeen kotiin, vaan sairaalaan.

– Jouduin näin pyöräilevänä puheenjohtajana kotimatkalla auton töytäisemäksi Kveekarinkadun ja Parkaasitien risteyksessä, hän kertoo.

Myllymäki vietiin ambulanssikyydillä tarkastettavaksi sairaalaan, mutta pääsi vielä samana iltana kotiin.

– Kiitoksia hyvästä palvelusta kaikille minua auttaneille. Muutamilla mustelmilla, mutkaisella takavanteella sekä rikkoutuneella kypärällä selvittiin tällä kertaa.

Kaupunginhallituksen puheenjohtajana Myllymäki suosittelee vakavasti käyttämään aina pyöräilykypärää.

Lue tämä ja muut Raahen alueen uutiset

Digi 1 kk _vain 1 €_