Vihannin Myllypellon kosteikolle Walter Röbbelenin maille on rakennettu kaksi kävelysiltaa. Puusillat yhdistävät kosteikkoalueen Läntisrannan virkistysalueen luonto- ja perinnepolkuun. Tämä laajentaa Vihannin kinttupolkureitistöä entisestään.
Sillat on toteuttanut ja rahoittanut Lions Club Vihanti.
Petri Turula LC Vihannista kertoo leijonien silta-aktiviteetin liittyvän useampaan tekijään, joista keskeisimpänä on Myllypellon kosteikko -hanke. Kosteikko lisää maa- ja metsätalousalueiden veden varastointikapasiteettia ja vähentää veden tulvimista. Kosteikon reunapenkereillä kulkeva polkureitti myös monipuolistaa alueen virkistyskäyttöä.
– Kun kosteikkohanke tehtiin, sinne tuli kohtia, mitkä kaipasi siltoja, että voidaan yhdistää kosteikkoalue Läntisrannan perinnepolkuun.