Mainos: Syksyn supertarjouksena Raahen Seutu Digi + Lehti 4 kk vain 49 €, tilaa tästä!

Tilaajille

Vi­han­nin pe­ru­na­teh­taal­la uusi tuo­te­kump­pa­ni - "Maan kuumin maus­te­ta­lo"

Raahen Vihannissa toimiva Pohjolan Peruna Oy ja tamperelainen chili- ja grillaustuotteistaan tunnettu Poppamies Oy tiivistävät yhteistyötään. Reseptipuolella jo aiemmin yhteistyötä tehneet yritykset tuovat nyt markkinoille ensimmäisen yhteisen tuotteensa, valmiiksi maustetut pariisinperunat.

Poppamies Spice House Garlic Potatoes eli valkosipulilla maustetut pariisinperunat on kumppanusten vastaus kuluttajien toiveisiin helppokäyttöisestä lisukkeesta grilliruokiin. Esikypsennyksen ansiosta tuote sopii myös esimerkiksi kylmiin salaatteihin.

– Tämä oli mahtava mahdollisuus päästä maustamaan ja tuomaan oma lempireseptini kaikkien ulottuville. Olemme Poppamiehellä innoissamme yhteistyöstä, Poppamiehen tuotekehityksestä vastaava Marko Suksi sanoo Pohjolan Perunan tiedotteessa.

Pohjolan Perunan myyntijohtaja Jari Järvinen sanoo Poppamiehen olevan maan kuumin maustetalo, jonka maustetuotteita on palkittu maailmallakin.

Lue tämä ja muut Raahen alueen uutiset

Digi 1 kk _vain 1 €_