Raahen Seudun edus­kun­ta­vaa­li­ko­ne avautui – ­Vas­taa ja löydä sinulle sopivin eh­do­kas!

Mainos: Jakajaksi Kaleva Mediaan kesän ajalle - tutustu ja hae tästä

Tilaajille

Nuor­ten­ta­lo Ruorin nuo­ri­so­ti­la­toi­min­ta jälleen ak­tii­vis­ta – ­syk­syl­lä toi­min­nas­ta oli muu­ta­man kuu­kau­den tauko, kun nuo­ri­so-oh­jaa­ja puuttui

Ruorin nuoriso-ohjaaja Elina Matkaselkä jäi viime kesänä tehtävästään virkavapaalle. Joulukuussa hänen sijaisenaan aloitti Tuula Pekkala.

6-luokkalainen Tuomas Kuoppala ja nuoriso-ohjaajan sijainen Tuula Pekkala pelaamassa biljardia.
6-luokkalainen Tuomas Kuoppala ja nuoriso-ohjaajan sijainen Tuula Pekkala pelaamassa biljardia.
Kuva: Julia Asikainen

Nuortentalo Ruorille on kokoontunut tiistai-iltapäivänä joukko iloisia alakoululaisia. Osa on keittiössä pannukakun teossa, osa pelailee biljardia ja osa on istahtanut sohvalle jutustelemaan kavereidensa kanssa.

Ruukin koulun 6-luokkalaiset Jasmin Autio ja Veera Pietarila ovat tulleet Ruorille suoraan koulusta.

Lue digiä _1 kk 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.