Raahen Seudun edus­kun­ta­vaa­li­ko­ne avautui – ­Vas­taa ja löydä sinulle sopivin eh­do­kas!

Mainos: Tutustu Raahen Seutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

Sii­ka­joen hal­lin­to­joh­ta­ja hakee jälleen kun­nan­joh­ta­jan vir­ko­ja, ja mi­nis­te­riöön­kin ha­ke­vien jou­kos­sa on sama nimi

Siikajoen kunnan hallintojohtaja, liminkalainen kauppatieteiden maisteri Juha Lampi hakee edelleen aktiivisesti uusia virkoja. Lampi on jättänyt hakemuksensa nyt sekä Tammelan että Inarin kunnanjohtajan virkaan. Inarin hakuprosessissa hän on edennyt jo haastatteluun kutsuttavien hakijoiden joukkoon.

Inarin kunnanjohtajan virkaan oli kaikkiaan 36 hakijaa, joista kunnanhallitus valitsi maanantaina kahdeksan haastatteluihin. Juha Lampi on yksi haastateltavista. Tammelan kunnanjohtajan virkaa tavoittelee Lammen lisäksi 20 muuta hakijaa.

Aiemmin tänä vuonna Juha Lampi on hakenut ainakin Iin ja Hailuodon kunnanjohtajan virkoja. Hailuodossa hän eteni aina kärkikaksikkoon, mutta jäi virkavaalissa toiseksi.

Lue digiä _1 kk 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.